انتشارات بید

کتاب، دریچه آگاهی است

انتشارات بید از سال ۱۳۹۷ با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را به عنوان ناشر عمومی آغاز کرده است و در حوزه‌هایی چون ادبیات، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، حقوق، اقتصاد، مدیریت، دین، فلسفه، تاریخ،‌ روان‌شناسی، علوم طبیعی و هنر اقدام به نشر و چاپ کتاب نموده است.
این انتشارات در آستانه فعالیت خود همواره این مهم را مدنظر داشته‌است که نه برای نبرد و رقابت بلکه برای پوشش‌دادن به خلأ موجود در دنیای فرهنگ و هنر پا به عرصه نشر می‌نهد. کمبودی که شاید در حال حاضر وجود آن به طور ملموس قابل درک نباشد؛ اما بدون شک در آینده خود را بیش از پیش نمایان و آشکار می‌سازد.
ما کار انتشارات را با نویسندگان، شاعران و مترجمان توانمند و جوان اما گمنام شروع کردیم چرا که از نخست کشف استعدادهای بالقوه‌ی ادبی، هنری و علمی و پرورش استعدادهایی که در دنیای نشر امروز مجال دیده شدن نداشته‌اند، سرلوحه کارمان بوده است. جوانانی مستعد با عزم و اراده‌ای قوی که به عنوان آینده‌سازان فرهنگ و هویت این سرزمین قدم به عرصه دانش، هنر و ادبیات نهاده‌اند اما در زیر سایه سنگین انحصار، مجال و مأوایی برای بروز توانایی‌های خود نمی‌یافتند.
ما با نهال‌های کوچک اما با اراده و مملو از امید این عرصه آغاز کردیم؛ چرا که به این اراده و توانایی ایمان داشتیم و می‌دانستیم که روزی در آینده این نهال‌های کوچک درختان تنومند فرهنگ و هنر این سرزمین را شکل می‌دهند و ریشه‌های آنها در این مرز و بوم هویت این سرزمین را می‌سازد.
ما با اعتماد به نسل جوان و اعتقاد به استعدادهای آنها پا به این عرصه نهادیم؛ چرا که ایمان داریم آینده در دستان نسلی است که مجالی برای بروز و نشان دادن استعدادهای خود نیافته‌اند. جوانانی با استعداد با انگیزه‌هایی قوی و قلمی توانمند اما کمتر دیده شده. جوانانی به عنوان نسل آینده‌ساز این سرزمین.
ما آمده‌ایم تا در کنار دیگر همکاران و دوشا دوش صاحبان قلم و کتاب با فراهم ساختن بستری برای نمود توانایی‌های جوانان نوقلم و گمنام، آینده‌ای را ترسیم نماییم که شایسته این سرزمین است و به سهم خود آینده‌سازان این سرزمین را از هم اکنون به همگان معرفی کنیم.
بدون شک این انتشارات بدون این استعدادهای جوان نمی‌توانست شعار بودن و توانستن خود را فریاد بزند و از این رو خود را وامدار گام‌های کوچک اما استوار و عزم راسخ آنها می‌داند.
اولین کتابی که توسط انتشارات بید ثبت شد، کتاب «سبد توت» نوشته نویسنده شهیر ادبیات کودک و نوجوان آفریقا «نیکی دالی» به ترجمه خانم سیما رحیمی بود. پس از آن درهای انتشارات به روی جوانان صاحب اندیشه، شاعران توانمند، نویسندگان نوقلم و مترجمان با استعداد باز شد و تاکنون در کمتر از یک سال توانسته‌ایم بیش از ۲۴۰ استعداد گمنام اما با استعداد را به دنیای فرهنگ، هنر و ادبی این سرزمین معرفی نماییم و با تمرکز بر نیروهای جوان و با استعداد این سرزمین با انتشار بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب در طول یک سال همتراز و همگام با ناشران قدیمی و صاحب‌نام ایران، سهمی کوچک و جایگاه و نقشی موثری را در آفرینش اندیشه و هنر و خرد به خود اختصاص دهیم.
خانواده نشر بید با برخورداری از نیروهای مجرب و متخصص شامل ویراستاران و حروفچینان حرفه‌ای، طراحان گرافیست و ناظران چاپ توانسته است در این مدت کوتاه، خود را به عنوان یکی از نشرهای پرکار و معتبر در دنیای نشر و کتاب معرفی نماید. نکته‌ای که از این بابت به آن افتخار می‌نماییم و به آن می‌بالیم.
امیدواریم در آینده، روزی برسد که ببینیم سهمی در ساخت و شکوفایی تمدن و فرهنگ ایرانی و اسلامی این مرز و بوم آنچنان که شایسته آن است داشته‌ایم و بی شک برای رسیدن به این سهم کوچک تمام تلاشمان را می‌کنیم.

جهت پیگیری سفارش از طریق واتز اپ تماس بگیرید

شماره :۰۹۱۸۳۶۳۰۱۳۱

پست الکترونیکی: info[at]bidpublication.com

انتشارات بید از سال ۱۳۹۷ با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را به عنوان ناشر عمومی آغاز کرده است و در حوزه‌هایی چون ادبیات، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، حقوق، اقتصاد، مدیریت، دین، فلسفه، تاریخ،‌ روان‌شناسی، علوم طبیعی و هنر اقدام به نشر و چاپ کتاب نموده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به انتشارات بید می باشد